Domů / Doporučujeme / Jak se v Chorvatsku ubytovat? Podívejte se na některé tipy

Jak se v Chorvatsku ubytovat? Podívejte se na některé tipy

Chorvatsko je země, do které míří na svou dovolenou velké množství návštěvníků. Nabízí nejen nádherné pláže, čistou vodu, kouzelnou přírodu, historické památky a velké množství sportovních aktivit, ale také různé možnosti ubytování.

To si můžete zařídit přes některou cestovní agenturu, široký výběr nabízí také portál ubytovanivchorvatsku.cz.

Možnosti ubytování

Pro ubytování si můžete vybrat některý z penzionů, hostelů, kempů nebo luxusních hotelů, celá řada z nich nabízí i last minute chorvatsko.

  • Chorvatské hotely

Pokud chcete zavítat do Chorvatska a ubytovat se v některém z místních hotelů, raději si pobyt rezervujte předem. Ubytování je možno jak v hotelech nově vystavěných, s vlastním sociálním zařízením, tak i v těch starších.

  • Penziony

I penziony nabízejí různé možnosti ubytování. Některé návštěvníky láká jejich rodinná atmosféra. Stravování je možné vlastní nebo, po dohodě s majitelem, formou polopenze či plné penze.

Každý apartmán má svůj vlastní kuchyňský koutek, který je vybavený základním kuchyňským nádobím.

Pronajmout si můžete celý apartmánový dům nebo jenom pokoje, záleží na tom, kolik se vás na dovolenou chystá. Stejně tak jako pobyt v hotelu, můžete si apartmán rezervovat dopředu. Nezřídka však lze apartmány pronajmout i na místě. Vždy se nějaké volné najdou i během sezóny.

  • Hostely

Tento typ ubytování chorvatsko vyhledávají nenároční cestovatelé a velice často i studenti. Využít je lze v Dubrovniku, Pule, Zadaru, Záhřebu nebo Šibeniku.

  • Kempy

Jsou umístěné po celém pobřeží. Mimo ně však kempování v Chorvatsku povoleno není a může vám hrozit vysoká pokuta.

  • Ubytování na venkovských farmách

Tento způsob ubytování se rozšiřuje především v poslední době. Vyhledávají jej ti, kdo chtějí mít klid od ruchu velkoměsta. Zajištěna je i možnost stravování z místních produktů, jež farmy nabízejí.