Domů / Novinky / Zvíře jako dárek

Zvíře jako dárek

Darovat zvířátko není jednoduchým úkolem. Většinou jsou to rodiče, kteří se v tomto ohledu rozmýšlí, co svým ratolestem koupit. Vyhovět přáním dětí je složité i z toho důvodu, že si občas přejí pro vás nepřitažlivé zvířátko, např. chameleona. Ať už je zvířátko chlupaté nebo ne, suchozemské či vodní, říkáte si, co když se o něj nebudou starat a vám doma přibude další „dítě“. I o zvířátko se člověk musí starat.

Zvíře nemusíte koupit jen dětem, ale..

Dalším případem, kdy můžete darovat zvíře jako dárek je třeba v partnerském vztahu. Vaše přítelkyně za vámi chodí s toužebným přáním pořídit pejska – máte jedinečnou šanci udělat jí šťastnou. Pamatujte však na jednu věc, pokud chcete udělat velkolepou show kolem předávání dárku, není vhodné zvířátko zavírat v krabici, i když má otvory. Pokud tak učiníte, musíte dárek rychle předat. Menšího mazlíčka typu křeček, morče nebo potkánek lze koupit i osamělé kamarádce nebo kamarádovi, ale ujistěte se, že o takový dárek stojí. Mohli byste se potkat se strachem v očích typu: Ty snad nemáš rozum! Kdy já se o to budu starat? Nemám na zvíře čas, atp.

Kde zvířátko koupit

V dnešní době je těžké důvěřovat dobrým lidem. Jsou a budou mezi nimi i podvodné případy, kdy není zcela jistý původ zvířete, přesto vám je budou takto podstrojovat. Pokud chcete se psem jezdit na výstavy nebo ho uchovnit, je k tomu potřeba mít i PP. Je dobré se obrátit přímo na chovatelskou stanici a řádně si jí prověřit.

Poslední dobou se šíří zprávy o množírnách zvířátek, kde je úplně jiný účel – získat peníze za neznalost genetiky na úkor zdraví psa je i v našich představách hodně silná káva.

Jestli však chcete zachránit nevinného tvorečka z útulku, to je věc jiná. Tam nikdy nebudete mít jistotu, zda máte např. pravého jezevčíka nebo spíše dlouhonohého kamaráda. Tyhle zvířátka jsou vděčná za cokoliv, co pro ně uděláte. Řada z nich si prošla nedobrým zacházením a nová rodina je pro ně takříkajíc vysvobozením.

Drobné hlodavce je lepší koupit ve zverimexu, ale pokud máte dobrou kamarádku, odběr si zajistěte klidně u ní. S cizími lidmi buďte na prodej velmi opatrní, řada z nich jsou chovatelé pouze na oko.