Domů / Doporučujeme / Zima je za dveřmi – nejvyšší čas se před ní schovat do kvalitní zimní bundy!

Zima je za dveřmi – nejvyšší čas se před ní schovat do kvalitní zimní bundy!

Bohužel, teploty venku nám dávají neúprosně najevo, že podzimní kabátek již pomalu bude muset putovat do skříně a jeho místo na věšáku zaujme pořádně teplá zimní bunda. Ať chcete nebo ne – zima je už prostě tady a s oblečením zimní bundy nemusíte čekat na první sníh!

Jak takovou bundu vybrat?


vybrat zimní bundu není ani zdaleka tak jednoduché, jak to zní. Při jejím vybírání musíte mít na paměti, jak vámi vybraný kousek zkombinujete se svým šatníkem a zároveň jaké boty je k ní třeba zvolit. Barvy, aktuální trendy a střih – to jsou základní údaje, které byste měli mít doslova v malíku, než se pustíte do výběru nové zimní bundy.

Péřovka či kabát?

Elegantní ženy dávají vždy přednost teplým zimním kabátům, které jsou vždy ozdobeny příjemnou kožešinkou. Nicméně mějte na paměti, že stejně elegantní jsou i dámské kožené bundy či pánské kožené bundy, které mají kožíšek uvnitř, takže se nemusíte bát, že by se vám pod tuto bundu vetřela nepříjemná zima.

Nicméně ve skříni by se vám taky měla skrývat pořádná péřovka pro případ, že se vydáte s rodinou na hory. Tak budete potřebovat také kvalitní oblečení. Nemusíte se ale bát, že oblečení na hory vás vyjde dráž než celá dovolená. Levný dámský textil i levný pánský textil jednoduše nakoupíte na internetu.

Jak jste na tom vy?

Zimní bundu musíte také přizpůsobit tomu, jak jste vlastně zvyklí se oblékat. Pokud máte rádi vrstvení a na své triko oblékáte ještě halenku, košili, svetr či mikinu, bude vám klidně stačit i slabší materiál, který vám zajistí softshelová zimní bunda. Ta je vhodné také pro sportovce, jelikož nikde „nezavazí“ a není mohutná.

Nenechte se tedy unést první bundou, která vás zaujme a dejte si raději při nákupu na čas, aby vám vaše nová zimní bunda vydržela několik sezón.