Domů / Doporučujeme / Vybíráme pracovní oblečení. Co zohlednit?
BERMUDA AVENTURA 001

Vybíráme pracovní oblečení. Co zohlednit?

Pracovní oblečení je dnes něco zcela běžného, co by mělo být samozřejmí v každém zaměstnání. Při výběru toho pravého je nutné hledět na několik věcí. A není to jenom správná velikost, aby mohlo být zajištěno, že oblečení bude dokonale sedět.

Cena oblečení

Pokud si ho zaměstnanec může pořídit sám, obvykle má od zaměstnavatele limit, do kterého se musí vejít. Proto se hodí navštívit pracovní oblečení velkoobchod, který je zárukou dobrých cen. A to i při nákupu v menším množství. Jednou z možností je třeba známý Xfer.cz, který je ideálním výchozím bodem pro každého zaměstnance i zaměstnavatele.

Druh oblečení

Dále je třeba při výběru zohlednit i to, jaký druh pracovního oblečení je třeba pořídit. Buď se může jednat o klasiku, která je spojena hlavně s pohodlností. Dále se může jednat o oblečení s ochrannou funkcí, které na https://www.xfer.cz také pořídíte. Takové pracovní oblečení má za úkol hlavně přecházet různým rizikům. Mezi to, co dnes v daném segmentu dominuje, rozhodně patří:

Ochranné pomůcky

Kvalitní obuv

Rukavice

Kvalita oblečení

Oproti tomu, které lze označit jako oblečení volnočasové, musí to pracovní přece jenom vydržet o něco více. Roli hraje především použitý materiál, který by měl být kvalitní, ideálně o vysoké gramáži. Dále by se mělo jednat o materiál velmi pohodlný na dotek. Hitem se dnes stávají především materiály přírodní, kam můžeme zařadit například bavlnu.

Využití oblečení

Je rozdíl, zda mluvíme o variantě určené například na práci uvnitř, ve vyšších teplotách, nebo se naopak jedná o variantu, která je určená na práci venku, kde je třeba zachovat určitý komfort. Proto je třeba myslet na to, zda se více využije například krátké tričko a kraťasy, nebo je při výběru vhodné zaměřit se například také na mikiny, bundy a další věci, se kterými lze zvládnout delší dobu venku.