Domů / Doporučujeme / Proč jsou fotopasti lepší než kamery?

Proč jsou fotopasti lepší než kamery?

Přemýšlíte nad zvýšením bezpečnosti svého domu a uvažujete o kameře? V dnešní době jsou kamery hojně nahrazovány fotopastmi. Proč tomu tak je? Kamera je možnost, jak neustále nahrávat dění kolem vašeho domu, kamery jsou však také nápadné a nahrávají neustále, takže vás neupozorní na nebezpečí, pokud záznam neustále nesledujete. Fotopasti fungují zcela jinak, na rozdíl od kamer jsou vyráběny tak, aby byly dokonale nenápadné a nikdo o nich nevěděl. Umístí se na strom takovým způsobem, aby monitorovaly potřebnou oblast. Fotopast má maskovaný vzhled a jen minimum lesklých ploch, vy budete jediní, kdo o ní bude vědět.

Jak fotopast funguje?

Fotopast nenahrává záznam neustále, vyčkává, dokud se vetřelec nepřiblíží. Disponuje PIR čidlem, které reaguje na tepelný pohyb a pokud ho zaznamená, během zlomku vteřiny vetřelce vyfotí nebo natočí na video. Když si následně budete prohlížet záznam, nebudete se probírat prázdnými záznamy, ale uvidíte jen fotografie nebo videa vetřelců, takže budete mít neustálý přehled, kdo se vám pohybuje kolem domu. Fotopast vás dokonce může informovat o každém, kdo se k domu přiblíží v době vaší nepřítomnosti, pokud si pořídíte fotopast s GSM modulem, o každém vetřelci vás informuje a na telefon nebo na email vám zašle jeho záznam. Vy tak můžete mít aktuální přehled o tom, co se děje kolem vašeho domu i v době, kdy jste třeba na dovolené nebo v práci.

Fotopast nemusí být jen v blízkosti domu, její napájení je skrze baterie, takže ji můžete umístit i do vzdálených lokalit bez elektrické zásuvky, kde bude fotopast spolehlivě fungovat, často se proto používají pro monitorování zvířat, kdy jsou umístěné ve vzdálených lokalitách v přírodě. Fotopast nikdy nespí a může danou oblast monitorovat nonstop, pomáhá ji k tomu neviditelný noční přísvit, se kterým pořídí záběry i za naprosté tmy. Fotopasti jsou hitem v oblasti bezpečnosti a jejich popularita roste i díky nízké pořizovací ceně.