Domů / Doporučujeme / Poznejte přínosy himalájské soli a solných lamp

Poznejte přínosy himalájské soli a solných lamp

Když se řekne himalájská sůl, mnoha lidem se vybaví krásná růžovo oranžová sůl, jiným se vybaví různé dekorace. Himalájská sůl je materiál, který má se solí mnoho společného, ale přesto se liší. Tato sůl obsahuje velké množství dalších minerálů, které se starají o její krásné zabarvení. Je velmi vítaná v kuchyni, protože v ní najdeme více než 80 minerálů, které jsou pro náš organismus důležité. Pravidelné používání himalájské soli tedy pomáhá zásobovat tělo důležitými minerály a to je důvodem proč ji stále více lidí v kuchyni nahrazuje za běžnou sůl. V chuti však rozdíl téměř nepoznáte.

Přínos pro dýchací cesty

Zřejmě už jste slyšeli o solných jeskyních, alergici a lidé s dýchacími potížemi do nich chodí, aby se nadýchali zdravého vzduchu, protože tyto jeskyně dokáží simulovat podmínky u moře nebo na horách. V solných jeskyních je převážně himalájská sůl, která má schopnost předávat vzduchu záporný náboj. Všude v přírodě najdeme vzduch se záporným nábojem, ten je nejzdravější. V blízkosti lidských obydlí je však vzduch často zasažený znečištením a elektromagnetickým polem, takže dostává nezdravý kladný náboj.

Takový vzduch způsobuje bolesti hlavy, únavu a hůře se dýchá. Pokud si pořídíte domů produkty z himalájské soli, podpoříte zdravou ionizaci vzduchu v prostoru, kde trávíte nejvíce času. Krásným doplňkem z himalájské soli jsou solné lampy. Jde o praktický doplněk, protože zajistí hezké osvětlení, stane se vítanou dekorací a navíc vám bude zlepšovat ovzduší. Možná uvítáte i solné svícny, které jsou skvělé pro navození příjemné atmosféry. Ideálním místem pro nákup solných produktů je internetový obchod magieprirody.cz, kde naleznete i mnoho dalších zajímavých produktů s přínosem pro zdraví, například yoni vajíčko.