Domů / Doporučujeme / Knížka jako vánoční dárek? Proč by ne, je to výborný nápad!

Knížka jako vánoční dárek? Proč by ne, je to výborný nápad!

Blíží se nám pomalu Vánoce, a proto už sháníme, co bychom mohli pořídit svým blízkým. Přitom často býváme v úzkých, protože nevíme moc dobře co vybrat tento rok, nebo zkrátka máme už všechny plány vyřešené. Co se ale podívat také k něčemu obyčejnějšímu. Co nestojí ohromné peníze, ale dá to vědět o tom, jak moc konkrétního člověka znáte.

Jedním z takových dárků může být také knížka. Ne každý je nutně milovník literatury, ale je celá řada lidí, co i přesto, že pravidelně nečte, velice ráda přečte něco zajímavého právě z tématu nebo příběhu, který moc dobře zná.

Bestsellery jsou většinou všeobecně populární

V žebříčku těch nejlepších knižních titulů si můžeme všimnout toho, že se rozhodně nejedná o knížky, které by do žebříčku vybírala jedna skupina lidí. Zcela naopak jde o volbu ohromných počtů čtenářů, kteří knížky dostávají na vrchol žebříčků. Díky tomu se tak nemusíte bát, že by na svých nejvyšších příčkách žebříčky knih opravdu neobsahovaly to nejlepší.

Zcela naopak se můžete běžně potkat s takovými tituly, které jsou velice oblíbené a také dobře známé i mezi těmi, kteří nečtou. A to především pro to, že jsou dost často seriálově, filmově nebo herně zpracované.

Odpíchněte se od oblíbeného autora!

Jednou z věcí, které mohou pojit různá díla, je právě jejich autor. Ačkoliv nemusíte přesně vědět co se v díle píše, tak je ohromná šance, že od konkrétního autora, o němž víte, že je oblíbený, bude také dárek velice dobrou trefou. V rámci databáze autorů můžete bez problémů prohlížet jednotlivé autory a také jejich díla. Najdete tak jednoduše oblíbence, od něhož nemusí mít obdarovaný kompletní sadu děl.

Vybírejte podle oblíbených filmů a seriálů

Ačkoliv podle filmového nebo seriálového zpracování už všichni víme, jak příběh skončí, tak má knížka i tak svoje ohromné kouzlo. V knížce je totiž velice často napsáno to, na co ve filmech nebyl prostor. Většina filmů inspirovaných knihami také vycházejí z nejlépe hodnocené knihy, a proto nemusíte mít žádné obavy ani z toho, že by knížka sama o sobě nebyla oproti filmu takový zážitek, jaký byste si představovali.