Domů / Novinky / Jídlo jako dárek: dárkové koše

Jídlo jako dárek: dárkové koše

Jak je vidno, jídlo jako dárek se nám pěkně vrací do módy. Každý si rád chroupne do křupavých krekrů, ukousne kus salámu nebo uvaří nový čajík. Možností na dárkové koše je nespočet. Záleží na vás, zda si takový koš koupíte udělaný celý nebo se pustíte do jeho vlastní výroby.

Samotný koš jistě koupíte někde v dárkovně a potraviny v supermarketu. Jediné mínus u dárkových košů je, že vám z dárku nejspíš nic nezbude, kromě koše samozřejmě! I ten se dá prázdný použít, fantazii se meze nekladou a třeba se stane doplňkovým aranžmá ve vašem domě. Ovšem zpět k dárkovým košům a jejich možnostem.

Populární jsou balíčky s jídlem i pitím

Pokud mají vaši přátelé rádi rozmanitost a pestrost, vybírejte si koše, kde bude od všeho něco. Většina výrobců má představu o tom, co se k sobě hodí nejen na oko, ale bude lahodit i mlsnému jazýčku vašich přátel. Tradičními kombinacemi k alkoholu jsou třeba oříšky, olivy, chipsy nebo tyčinky. Při výběru se soustřeďte i na to, aby balíček obsahoval věci, které mají vaši přátelé skutečně rádi a neublíží jim. Když má tedy někdo z rodiny alergii na buráky, tak se jim vyhněte a zvolte příjemnější variantu. Pozor na celkový dojem, např. na objemný pytlík brambůrků sice zabere v koši spoustu místa, ale čím větší balení, tím jaksi klesá i „pozlátko“ vytvořeného balíčku. Každý přece jen ví, kolik stojí pytlík chipsů třeba v porovnání s vínem.

Pro gurmány a degustátory

Pro fajnšmekry se dále nabízí balíčky, které kromě jídla a pití mohou ukrývat i dřevěné prkénko, vývrtku, kuchyňskou zástěru či nůž. V dárkovém koši tak vznikají variace, které k sobě pasují jako poklice na hrnec. Když tedy bude v balíčku kvalitní pršut, nebraňte se nákupu ostrého nožíku nebo prkénka, vše přibalíte k tomu! Koš bude navíc ihned k použití a je tu šance, že se s vámi podarovaný také podělí.

Někoho potěší také ryze české balíčky, kde najde třeba retro konzervy. Záleží na vkusu, někdo má zase raději jižní země. Dají se sehnat i speciální dárkové koše, jenž uctívají tradici dané země. Co třeba italské těstoviny, lahodné víno a tuňáková pasta? Dary moře také nejsou špatným nápadem.