Domů / Doporučujeme / Důvěra v komerční média klesá

Důvěra v komerční média klesá

Stále více lidí každý den procitne a nechá prasknout bublinu nevědomosti, ve které žije, když zjistí, že jim jejich oblíbená média lžou, ovlivňují je nebo jim zatajují důležité události. Většinu hlavních komerčních médií skoupili politici a kontroverzní podnikatelé s politickými vazbami. Jiná média jsou často skupována investičními skupinami, holdingy a společnosti, které tyto osoby ovládají, aby je nekupovali přímo a nepůsobili tak rozruch. Jak můžeme věřit médiím, která mají informovat také o politických rozhodnutích, kauzách a zákonech, když je skupují politici a politicky motivované osoby?

Často jsou schváleny klíčové zákony, které značně ovlivní život mnoha obyvatel, ale hlavní média o tom neinformují. Takto v tichosti jsou dělána výběrová řízení bez soutěže, často se neřeší korupční kauzy a další skandály. I když žijeme v údajné demokracii, jsou média skutečně tak demokratická a nezávislá, jak se tváří? Mají lidé svobodu? Je svoboda slova, přesto stačí nevhodný komentář na sociálních sítích a už jste v hledáčku policie. Svoboda projevu klesá, důvěryhodnost médií také. Často se lidé upínají na svobodné zdroje, které se snaží informovat objektivně a nezávisle.

Mějte přehled i o tom, o čem se často mlčí

Je možné mít přehled o všem, jen je potřeba nedržet se v médiích jen hlavního proudu a sledovat více zdrojů. To se zdá být jako velmi časově náročné řešení, ovšem naštěstí existuje způsob, jak to dělat, aniž by vám to zabralo více času. Stačí navštěvovat portál https://www.cerstvezpravy.cz/, který má za úkol monitorovat obsah na všech kvalitních českých magazínech a zpravodajských webech. Obsah z těchto webů je vám následně stručně zobrazován ve formě titulků. Na jednom webu tak uvidíte stručně všechny články, které v daný den vyšly na všech webech, podle titulků se rozhodnete, které z těch článků si přečtete, následně stačí kliknout na titulek článku a dostanete se na celý článek. Web Cerstvezpravy.cz je přehledně rozdělený podle kategorií i podle zdrojů a jeho používání vám umožní mít větší přehled a zároveň stihnete přečíst více zajímavých článků za kratší dobu. Proč sledovat jeden důležitý web, když je můžete snadno sledovat všechny.