Domů / Doporučujeme / Dámská peněženka je často opomíjeným doplňkem

Dámská peněženka je často opomíjeným doplňkem

Vaše peněženka z pubertálních dob se již nehodí k vašemu „dospělému“ outfitu a vy se začínáte rozhlížet po novém kousku, který vás bude prezentovat mnohem lépe? Nevíte podle jakých parametrů peněženku vybrat, aby vám vyhovovala ve všech ohledech? Peněženky a také pouzdra na doklady mají plnit především praktickou funkci, ovšem i jejich estetická stránka je velice důležitá. Na co si dáte při výběru peněženky pozor?

K jaké příležitosti peněženku budete používat?

Pokud sháníte peněženku ke všednímu používání, bude se dámská peněženka velká s dostatečným prostorem pro drobné, platební a členské karty, lístečky s nákupním seznamem a jinými poznámkami. Velké peněženky mají mnoho přihrádek a kapsiček, včetně velkého prostoru pro drobné. Kapsa na drobné je zpravidla zabezpečena pevným zipem, který brání jejich rozkutálení.

Při nákupu velké peněženky, mějte na paměti, že se příliš nehodí k večerním a společenským událostem, a proto je praktické, pořídit si k velké peněžence malou kapsičku „na drobné“, která se vejde do psaníčka.

Jaký materiál?

Kožené dámské peněženky patří mezi nejkvalitnější, ovšem také nejdražší. Koženka při správné údržbě má delší životnost, ovšem kůži se nevyrovná. Její výhodou je o mnoho nižší cena. Skvělou alternativou jsou výrobky z ekokůže, které se kvalitou vyrovnají koženým, ovšem cena je o něco nižší.

Zapínání je důležité

Zapínání při výběru peněženky nepodceňujte, zejména když ji nosíte přeplněnou. Nejideálnějším řešením je zip, který zcela zabrání ztrátě čehokoliv z vaší peněženky.

U menších peněženek často postačí pouze patentka, u sportovních suchý zip. V takovém případě však peněženku nepřeplňujte. Patentka se často vytrhne a suchý zip se rychle opotřebovává nebo odpáře. Přeplněná peněženka nevypadá příliš dobře ani esteticky, proto své drobné házejte dětem do kasičky nebo se jich v obchodech zbavujte.